Хто Такий Фронтенд-розробник: Обов’язки, Завдання, Навички I Itexpert

Досить часто можна зустріти фахівців, які можуть поєднувати frontend і backend, вони абсолютно впевнено себе почувають як з однієї так і з іншої точки зору. Завдяки курсам ITSTEP Academy у вас є реальний шанс отримати роботу junior frontend розробником ще на етапі навчання. На захисті дипломів присутні представники провідних IT-корпорацій, які звертають увагу на старанних та здібних студентів. В інтернеті багато безплатних матеріалів та онлайн-ресурсів із фронтенду. Але перевіряй, будь ласка, актуальність інформації та постарайся скласти для себе оптимальну програму, якщо вирішиш вчитися сам. Також не забувай про те, що тобі знадобляться практичні навички та портфоліо для працевлаштування.

З розвитком технологій та зростанням попиту на якісні вебсайти, професія фронтенд розробника стає все більш затребуваною і перспективною. Останнім часом вакансія фронтенд-розробника досить затребувана і актуальна на сайтах з пошуку роботи. У той же час можна зустріти масу вакансій суміжних або схожих за обов’язками з фронтенд-розробниками.

Що Легше Frontend Чи Backend?

Сама по собі спеціальність розробника програмних продуктів передбачає, що її власник займається розробкою і втіленням у життя будь-якої програми чи додатку. Далі, як і в будь-якої іншої галузі, починається виділення вузьких спеціалізацій. Як інженер телекомунікаційних мереж та інженер з техніки безпеки – це зовсім не рівнозначні професії, так і в розробці існують свої вузькоспеціалізовані ніші. Перш за все, це тип продукту, який розробляється – веб-додаток або мобільний додаток. І ось уже всі розробники поділяються на веб-девелоперів та девелоперів мобільних продуктів. Перш за все, шукайте програми стажування або вакансії для Trainee, щоб отримати перший реальний досвід та повчитися в досвідчених розробників.

Обов’язки Frontend

  • Компанії шукають співробітників, які приноситимуть реальну користь.
  • Простими словами, за допомогою JS відбувається пожвавлення сторінки та створення реакції на дії користувачів.
  • Різниця в тому, що frontend-розробники за допомогою коду створюють частину сайту, а backend-розробники забезпечують його правильну роботу.
  • Frontend Developer працює з HTML, CSS і JavaScript, щоб створити інтерактивні та зручні елементи, як-от кнопки, форми, меню, анімація та багато іншого.
  • Тестування перевіряє функціональність додатків, а безпека захищає дані користувачів.

Якщо ви — розробник-початківець, що подає надії, і у вас є знайомі в IT, які можуть вас порекомендувати на відповідну посаду, ви з 99% ймовірністю потрапляєте на співбесіду. Ви отримаєте дуже велику перевагу, якщо знайдете собі FrontEnd-ментора. У такому становищі вивчати FrontEnd з нуля стане набагато легше і продуктивніше. Бекенд-розробники мають справу з серверними мовами програмування, такими як Java, Python, PHP, Ruby та інші. Також бекендери повинні знати бази даних, архітектуру, до всього іншого їм знадобляться знання апаратної частини бекенд, тобто сервера, його можливості і характеристики.

Кожен студент отримує підготовчі теоретичні матеріали з верстки і Javascript. Кожному треба буде пройти першу теоретичну задачу, для переходу до практики на конкретних прикладах. Компанії шукають співробітників, які приноситимуть реальну користь. Тому в резюме потрібно не просто перераховувати список обов’язків, а й вказувати конкретні результати, що вимірюються.

що робить фронтенд розробник

Знати, як налаштувати автоматизацію процесів за допомогою CI/CD (наприклад, GitHub/GitLab Actions), — це великий плюс для будь-якого розробника. Ви зможете автоматизувати процеси тестування, зборки та деплойменту, що значно прискорить вихід нових версій на продакшн. Це мова розмітки, яка структурує контент і визначає, що саме користувачі бачать у браузері.

Не соромтеся подаватися на різні позиції та брати участь у відборі. Готуйтеся до співбесід, вивчаючи типові питання та завдання, які можуть виникнути. Практикуйтеся розв’язувати алгоритмічні задачі та завдання на кодування.

Основні технології в арсеналі фронтендера це HTML, CSS і JavaScript. Звичайно, при роботі в команді потрібно знати і розбиратися в багатьох процесах, суміжних з роботою фронтенд-розробки . Будучи вже досвідченим фронтенд-розробником потрібно бути знайомим з бекенд-технологіями і розуміти принципи взаємодії користувача і з додатками (UX). Фронтенд-розробка – це ІТ-напрям зі створення зовнішньої оболонки вебпродуктів, який поєднує в собі як технічну сторону розробки, так і творче бачення процесу. Фахівець із Frontend вміє верстати сайти, оформлювати їх відповідно до макета дизайнера, робити сторінки адаптивними під різні девайси, зручними для користування та інтерактивними.

Інтерфейсний розробник перетворює дизайни, створені веб-дизайнером, у функціональний, естетично привабливий інтерфейс користувача. Наші курси ведуть досвідчені фахівці, які працюють на реальних проєктах і мають багаторічний досвід у сфері ІТ. Вони не тільки викладають теорію, але й діляться практичними знаннями та лайфхаками, які допоможуть вам в реальній роботі.

Як Влаштуватись Junior Frontend

В кінці навчання кожному випускнику буде надано шанс продемонструвати набуті навички перед представниками IT-компаній – екзаменаторами. Frontend Developer також відповідає за те, щоб ми могли користуватися софтом, не вдаючись в особливості його функціонування. Він продумує логіку інтерфейсу так, щоб усе було легко і зрозуміло. Потім Frontend-розробник займається підтримкою готового продукту. Якщо на бекенді з’явилися якісь нові функції (наприклад, бонусна система), їх потрібно frontend курси вчасно додати й на фронтенд.

Щоб отримати максимальний результат від навчання, необхідно приділяти багато часу практиці. Бажано відводити на навчання мінімум 2 години кожен день, а в ідеалі — four години. Користувачі очікують, що сайти будуть швидкими та зручними, тому оптимізація продуктивності є ключовим скілом.

що робить фронтенд розробник

Його завдання – забезпечувати візуальну привабливість і коректну роботу веб-сторінок. Бути ментором для молодших колег — це не лише можливість передати свій досвід, а й чудовий спосіб самому стати кращим. Проводьте код-рев’ю, допомагайте колегам розв’язувати складні задачі, діліться найкращими практиками. TypeScript — розширення JavaScript, яке додає статичну типізацію.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *